Company Logo

Modlitwa

...

Wiadomości

linia

21 października 2016r.

 

 
"Nie należy wpadać w pułapkę, która chciałaby ograniczyć liturgię do zwykłego miejsca braterskiej uczty. W życiu jest wiele innych miejsc, gdzie można się razem cieszyć. Msza nie jest przestrzenią w której ludzie spotykają się w banalnym duchu świętowania. Liturgia, to wielka brama, która otwiera się na Boga i pozwala nam symbolicznie wyjść poza mury tego świata. Do Mszy świętej należy podchodzić z godnością i szacunkiem". Robert kardynał Sarah. "Bóg albo nic - rozmowa o wierze".

 

linia

11 października 2016r.

"Człowiek nigdy nie jest tak wielki jak wówczas, gdy znajduje się na klęczkach. Piękna myśl, godna tak wielkiego rycerza, jakim był Louis Veuillot. Warto ją sobie zapamiętać na zawsze. A więc nie wiedza jest szczytem wielkości i chwały, lecz poznanie siebie, naszej nicości przed Bogiem, bez którego jesteśmy zawsze bardzo mali, choćbyśmy się wznieśli na wysokość gigantów".
Św. Jan XXIII - papież.

linia

9 października 2016r.

 

trad 9
linia

7 października 2016r.

 

sarah-wikipedia-400x0 
Kardynal Robert Sarah, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, zapowiada reformę reformy liturgicznej, argumentując, że współczesna liturgia musi odzyskać swoje piękno. Przeczytaj artykuł

 

linia

7 października 2016r.

 

trad 5 
"Dzięki Ci, mój Jezu, że zechciałeś stać się prawdziwym Człowiekiem z Sercem kochającym i najmilszym, które miłuje aż do śmierci i cierpi; które napełnia się radością i bólem, które zachwyca się drogami ludzi i pokazuje nam drogę prowadzącą do nieba. Które heroicznie podporządkowuje się obowiązkowi i kieruje się miłosierdziem. Które czuwa nad biednym i bogatym. Które troszczy się o grzeszników i o sprawiedliwych...
- Dziękuję Ci, mój Jezu, i daj mi serca na miarę Twojego serca".
św. Josemaria Escrivá.

 

linia

4 października 2016r.

"(...) słusznie powiada św. Jan Chryzostom, że gdy wśród pokus wysłuchamy pobożnie Mszy świętej, niezawodnie miłosierny Bóg uwolni nas od nich. Bracia drodzy, gdybyśmy posiadali żywą wiarę, Msza święta byłaby dla nas w ciągu życia lekarstwem na wszelkie nieszczęścia, bo w niej ofiaruje się niewidzialne Jezus Chrystus, który jest lekarzem duszy i naszego ciała. 
Powiedzieliśmy że Msza święta jest ofiarą Ciała i Krwi Chrystusowej, którą się składa jedynie Bogu, a nie aniołom lub świętym. Najlepszym sposobem jej słuchania jest duchowe łączenie się kapłanem i towarzyszenie mu we wszystkich ceremoniach i czynnościach, i żywe przejęcie się uczuciami i wdzięczności".

św. Jan Maria Vianney
"O Mszy Świętej".

linia

26 września 2016r.

 

trad 7 

Przypominam o możliwości zgłoszeń na II Pielgrzymkę Tradycji Łacińskiej do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Skrzatuszu, która odbędzie się 8 października A. D. 2016.

Nasza propozycja pątnicza spotkała się z dobrym przyjęciem i niemałym odzewem, zwłaszcza ze strony wiernych przywiązanych do klasycznej formy rytu rzymskiego z północno-zachodniej Polski, a nawet innych części naszej Ojczyzny i Niemiec, mamy więc nadzieję nie tylko na owocne duchowe przeżycie, ale i miłe spotkanie oraz integrację rzymskich katolików.

Jeśli to możliwe, prosimy o informacje od pielgrzymów indywidualnych oraz grup zorganizowanych: 
w przypadku pielgrzymek z poszczególnych środowisk Tradycji łacińskiej prosimy o podanie orientacyjnej liczba pielgrzymów oraz danych opiekuna grupy lub innej osoby kontaktowej (numer telefonu, adres mailowy). Szczególna prośba o informację nt. księży, którzy wybierają się do Skrzatusza.

Jest możliwość zamówienia obiadów (koszt obiadu jednodaniowego - 10 zł, dwudaniowego - 20 zł). Zapotrzebowanie na posiłki należy zgłosić najpóźniej do 3 października włącznie.

Zgłoszenia oraz dodatkowe informacje: 
– w wiadomości prywatnej - https://www.facebook.com/tradycja.koszalin/ 
– mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.m,
– telefonicznie - 796-840-721.

Informacja o piegrzymce trafiła również do mediów ogólnopolskich, tylko w ostatnich dniach:
– zaproszenie na www Naszego Dziennika - http://www.naszdziennik.pl/zaproszenie/166903,pielgrzymka-tradycji-lacinskiej-do-sanktuarium-matki-bozej-bolesnej.html
– materiał prasowy w wydaniu papierowym (20 września 2016, nr 220, s. 10) oraz elektronicznym - http://wp.naszdziennik.pl/2016-09-20/252249,wierni-tradycji.html 
– obszerna zapowiedź na portalu PCh24 - http://www.pch24.pl/ii-pielgrzymka-tradycji-katolickiej-do-matki-boskiej-bolesnej-w-skrzatuszu--zobacz-program-,46007,i.html 

Pielgrzymka Tradycji Łacińskiej do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Skrzatuszu
8 października A. D. 2016
(dojazd: http://skrzatusz.intrux.pl/jak-dojechac/)

Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/306336266383665/

linia

26 września 2016r.

 

trad 3 
"Każda Msza Święta w której dobrze i pobożnie uczestniczymy, jest przyczyną cudownych działań w naszej duszy, obfitych łask duchowych i materialnych, których my sami nawet nie znamy. Dla osiągnięcia takiego celu nie marnuj bezowocnie twego skarbu, ale go wykorzystaj. Wyjdź z domu i uczestnicz we Mszy Świętej. Świat mógłby istnieć nawet bez słońca, ale nie może istnieć bez Mszy Świętej". 
Św. Ojciec Pio.

 

linia

18 września 2016r.

 

trad 8
Drodzy Sympatycy Bytowskiego Środowiska Tradycji Katolickej, dziękujemy Wam za wszelką życzliwość oraz pozytywne komentarze i polubienia naszej strony, oraz promowanie piękna liturgii. Wszystkim życzymy obfitości Bożych łask, oraz przychylności niebios. Zapraszamy w każdą trzecią niedzielę miesiąca na godzinę 15.00 do kościoła św. Katarzyny na Mszę Świętą Trydencką. 
Niech Pan z serca udziela swojego błogosławieństwa +
Ks. Adam Ryński.

 

linia

16 września 2026r.

" Pan zstąpił z nieba, pod postacią chleba, choć skryty bez świty lecz prawy Bóg. Cichy bez chwały, daje nam się cały. Padnijmy na kolana. Uczcijmy niebios Pana. Z miłością z czułością wiernych sług".

 

 

linia

15 września 2016r.

"To przecież nie jest tak, że to inna Msza (trydencka). Mamy dwa sposoby rytualnego jej przedstawienia i oba mają to samo zródło. Zawsze to powtarzałem i wciąż to podkreślam: jest rzeczą ważną, żeby to, co przedtem stanowiło w Kościele dla ludzi świętość, nie stało się czymś zabronionym".

Z książki: "Ostatnie rozmowy" - wywiad z Papieżem Seniorem Benedyktem XVI.

 

linia

12 września 2016r.

Kochani Miłośnicy Tradycji, od najbliższej niedzieli 18 września, 10 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej będą krótkie katechezy wyjaśniające poszczególne części Mszy Świętej w Rycie Trydenckim. Zapraszam do pogłębiania znajomości znaczenia, symboliki Mszy, abyśmy mogli lepiej i owocniej uczestniczyć w tych świętych Tajemnicach.
ks. Adam Ryński

Aktualności


Dzisiaj jest: Sobota
23 Czerwca 2018
Dzień Ojca
Imieniny obchodzą
Agrypina, Albin, Bazyli, Józef, Piotr,
Prosper, Wanda, Zenon, Zenona
Myśl dnia:
Musimy rozpoznać osobę Ducha Świętego i Jego ożywiającą obecność w naszym życiu. Nie jest to łatwe! W istocie wielość obrazów, które w Piśmie Świętym odnoszą się do Ducha Świętego; wiatr, ogień, tchnienie; wskazuje, że trudno nam wyrazić, jak Go pojmujemy. Duch Święty, choć cichy i niewidzialny, ukierunkowuje i określa nasze świadectwo o Jezusie Chrystusie.
Benedykt XVI

Do końca roku zostało 192 dni.Powered by Joomla!®. Designed by: education Joomla 1.6 template  Valid XHTML and CSS.