Company Logo

Modlitwa

Wiadomości

linia

10 sierpnia 2010r.

49

 

 22 lipca tego roku, uroczystą Mszą Świętą w formie nadzwyczajnej, zakończyłem swoją posługę celebrując w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Jana Chrzciciela w Bytowie po raz ostatni tzw. „Starą Mszę”.
Decyzją ks. Biskupa Ryszarda Kasyny, od 20 sierpnia b. r., zostałem skierowany do parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Skarszewach. W związku powyższym dalsza Celebracja w.w Mszy świętych w Bytowie będzie zależała od decyzji księdza proboszcza Krzysztofa Gąseckiego. Polecamy w naszych modlitwach to dzieło Bogu prosząc o przychylność Niebios w tej sprawie.
Jednocześnie informuje, że w Skarszewach będę celebrował Mszę trydencką. O szczegółach poinformuje w stosownym czasie. Pragnę w tym miejscu podziękować dobremu Bogu i wszystkim osobom dobrej woli i wielkiego serca, którzy przez prawie 3 lata wspierali mnie w celebracji Mszy świętej w formie nadzwyczajnej. Za wszelkie gesty pomocy dobroci niech Bóg Wam błogosławi +
x. Adam Ryński
linia

Niebo na Ziemi

Niebo na ziemi

Może już kiedyś spotkałeś lub spotkałaś się w swoim życiu z określeniem: „stara Msza”, „Msza trydencka”, czy „Msza wszechczasów”. W wielkim skrócie chciałbym Drogi Czytelniku, Tobie powiedzieć, że jest to Msza święta, która kształtowała się przez setki lat, a ostatecznie została uporządkowana w XVI wieku na soborze trydenckim – skąd wzięła swoją nazwę. Kiedy zapytamy starsze już wiekiem osoby, np. naszych dziadków, to powiedzą nam, że kiedyś to było po łacinie, że ksiądz był odwrócony, że miał inne szaty na sobie i tak dalej… To wszystko prawda. Ale czy „inny” też był na tej Mszy świętej Pan Jezus? Oczywiście, że nie. To jak to jest? Odpowiedzmy sobie. A co z Mszą, którą mamy teraz? Jest ona po polsku, bo nie wyobrażamy sobie inaczej. Czy to znaczy, że mamy w Kościele dwie różne Msze? Papież Benedykt XVI odpowie, nam, że mamy dwie formy jednego rytu rzymskiego, tej samej Mszy. Klasyczną, czyli tzw. nadzwyczajną, czyli trydencką, oraz zreformowaną prawie 50 lat temu na Soborze Watykańskim II, czyli tzw. zwyczajną, która jest obecnie sprawowana w kościołach. To jest wciąż ta sama Msza święta. Widzimy, że Kościół oddycha dwoma płucami. I postępuje zgodnie ze słowami samego Chrystusa, który mówił, żeby wydobywać ze skarbca, rzeczy nowe i stare. Jeżeli w tym zwariowanym, pędzącym świecie chcesz się zatrzymać, wyciszyć, odnaleźć Boga, to może Msza święta trydencka jest dla Ciebie? Msza święta o uzdrowienie, adoracje, uwielbienie, śpiew, to czemu nie „stara” Msza? Odkryj piękno Boga. W każdą trzecią niedzielę miesiąca w naszym kościele o godz. 15.00. Szczegóły na plakacie. Jezus czeka na Ciebie! Ks. Adam 

Aktualności


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Maja 2019
Imieniny obchodzą
Budziwoj, Dezyderiusz, Dezydery, Emilia,
Iwona, Jan, Leontyna, Michał, Symeon
Ogarnijmy modlitwą
Myśl dnia:
Gdy odprawiali publiczne nabożeństwo i pościli, rzekł Duch Święty: „Wyznaczcie mi już Barnabę i Szawła do dzieła, do którego ich powołałem”.
Dz 11, 2

Do końca roku zostało 223 dni.Powered by Joomla!®. Designed by: education Joomla 1.6 template  Valid XHTML and CSS.