Company Logo

Modlitwa

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

( Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2019-04-21)

 1. Życzenia Księdza Biskupa Diecezjalnego na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2019r.

 

Siostry i Bracia!

Bracia Kapłani!

Nasze serca przepełnia dzisiaj ogromna radość z faktu, że po raz kolejny możemy celebrować zwycięstwo naszego Pana Jezusa Chrystusa nad złem, cierpieniem i śmiercią.

Wiara w Jego Zmartwychwstanie pozwala nam usłyszeć - zwłaszcza jeśli przeżywamy trudne chwile - słowa, które według starożytnej homilii na Wielką Sobotę miał w otchłani od Chrystusa usłyszeć praojciec Adam – „Zbudź się, który śpisz! Nie po to bowiem cię stworzyłem, abyś pozostawał spętany w Otchłani. Powstań z martwych, albowiem jestem życiem umarłych. Powstań ty, który jesteś dziełem rąk moich. Powstań ty, który jesteś moim obrazem uczynionym na moje podobieństwo”.

Zmartwychwstały Jezus dzisiaj w serce każdego z nas wlewa nadzieję: Zmartwychwstał, a zatem wszystko jest możliwe, a zatem dobro jest silniejsze od zła, a zatem z Nim - moim Panem - mogę wyjść z tego wszystkiego, co mnie przytłacza, ogranicza, unieszczęśliwia. Chrystus do każdej i każdego z nas woła dzisiaj: „Powstań! Żyj!”.

Dzięki Jego łasce możemy żyć pięknie: przepełnieni miłością, głosząc Dobrą Nowinę i pełniąc dzieła miłosierdzia wobec rodziny, bliskich, przyjaciół oraz wszystkich, których Pan postawi na naszej drodze.

Wszystkim Wam życzę więc pięknego, Chrystusowego życia i ku temu z serca błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup

+ Ryszard Kasyna

 1. Jutro Msze św. według porządku niedzielnego.

 2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na próby do kościoła w czwartek i w piątek o godz. 16.00.

 3. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ma swoje spotkanie w kościele w środę o godz. 18.30.

 4. Zachęcamy do obejrzenia w Kinie filmu: „Miłość i miłosierdzie”. Emisja w tym tygodniu – szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

 5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia – do puszek będzie zbiórka na cele charytatywne. Dzieci mogą przynieść skarbonki wielkopostne Caritasu.

 6. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za przygotowanie świątyni do obchodu Świąt; dziękujemy służbie liturgicznej, lektorom, muzykom, dekoratorom – za przygotowanie Grobu Pańskiego i piękne kwiaty w naszym kościele; dziękujemy p. Organiście, p. Kościelnej, młodzieży, dorosłym i dzieciom – za wspólną adorację, także rycerzom za wartę przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać.

 7. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności: + Aleksandra Sazon,
  + Arkadiusz Płotka, + Andrzej Okoński.
  Powierzmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

Aktualności


Dzisiaj jest: Czwartek
25 Kwietnia 2019
Święto św. Marka, Ewangelisty
Imieniny obchodzą
Jarosław, Marek, Wasyl
Ogarnijmy modlitwą
w Dniu Imienin ks. Marka Rekowskiego
Myśl dnia:
Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: „Pokój wam”.
Łk 24, 35

Do końca roku zostało 251 dni.

SŁOWO BOŻE

Warto zajrzeć ;)

Gościmy

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.
Powered by Joomla!®. Designed by: education Joomla 1.6 template  Valid XHTML and CSS.