Company Logo

Modlitwa

...

I Niedziela Adwentu

(I Niedziela Adwentu 2018-12-02)

 1. Rozpoczynamy dziś Adwent – czas, w którym rozważamy Przyjście Pana na końcu historii naszego świata oraz przygotowujemy serca na obchód Świąt Bożego Narodzenia, wspominając pierwsze Przyjście Chrystusa na ziemię.

  W tym radosnym okresie oczekiwania zapraszamy codziennie na Roraty o godz. 17.00 – razem z Maryją chcemy wyczekiwać Zbawiciela. Na każdej Mszy św. będziemy rozważać temat duszpasterski tego roku: „W mocy Bożego Ducha”, by przybliżyć sobie jeszcze bardziej piękno działania Ducha Świętego i niezwykłe bogactwo Jego darów.

  Dzieci otrzymają planszę, na którą będą każdego dnia przyklejały obrazki.

  Zapraszamy wszystkich na tę adwentową drogę modlitwy, a młodszych zachęcamy do wzięcia swego lampionu.

  Codziennie rano, o godz. 6.30, będziemy też śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, po których rozpocznie się Msza św. o godz. 7.00.

 2. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00 do 17.00.
 3. Osoby, które chciałyby wspomóc działania Parafialnego Zespołu Caritas, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek po Mszy św. wieczornej do salki katechetycznej.
 4. Zapraszamy Dzieci z klas 3, 4 i 5-tych, które przez wspólną modlitwę i zabawę chciałyby zaprzyjaźnić się z Maryją i stać się Jej „rycerzami”, na spotkanie za tydzień, w niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele.
 5. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu świątecznym o godz.: 7.00 (wcześniej Godzinki o 6.30), 8.30, 9.30 i 16.30. Na Mszach św. o godz. 9.30 i 16.30 odbędzie się obrzęd przyjęcia duchowej adopcji Dziecka poczętego.

  Wieczorna Msza św. o godz. 18.00 będzie już z 2 Niedzieli Adwentu. W tym dniu nie będzie Rorat, gdyż każda Msza św. jest ku czci Matki Bożej. Zapraszamy zatem Dzieci i Dorosłych na dowolną, wybraną godzinę Eucharystii. O godz. 19.30 sprawowana będzie Msza św. z modlitwami o uzdrowienie.

 6. W sobotę o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca i czcicieli Matki Bożej na modlitwę różańcową.
 7. Dziś, w godz. od 14.00 do 18.00, odbędzie się na Sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych akcja charytatywna „DOBRY MECZ – Mikołajkowa dogrywka” na rzecz niepełnosprawnego Kuby Jankowskiego. Natomiast za tydzień, 9 grudnia, na stadionie w Bytowie odbędzie się Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla chorej Karolinki. Zachęcamy do udziału.
 8. W dniu 4 grudnia odbędzie się zbiórka oddawania krwi w dawnej siedzibie PCK na ulicy Gdańskiej; rejestracja w godz. od 9.00 do 12.00.
 9. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na cele inwestycyjne parafii. W tym dniu w całym kraju wspieramy także modlitwą i ofiarą do puszek Kościół na Wschodzie. Również za tydzień gościć będziemy O. Misjonarza z Łeby, który wygłosi do nas Słowo Boże i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na 2019 rok.
 10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: + Ludomir Gałkowski, + Bronisława Cerapińska, + Czesława Salwiak, + Irena Kulaszewicz. Powierzajmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu.  

Za chwilę nastąpi obrzęd poświęcenia opłatka na stół wigilijny. Można będzie nabyć opłatek po każdej Mszy św. przez najbliższe niedziele, jak również świece wigilijne w cenie 8 zł i 15 zł. Polecamy też nowy nr Pielgrzyma, Mały Pielgrzym i książeczkę z Obrzędami wigilijnymi w cenie 3 zł.

Aktualności


Dzisiaj jest: Poniedziałek
10 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria,
Radzisława
Myśl dnia:


Do końca roku zostało 22 dni.

SŁOWO BOŻE

Warto zajrzeć ;)

Gościmy

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.
Powered by Joomla!®. Designed by: education Joomla 1.6 template  Valid XHTML and CSS.