Company Logo

Modlitwa

V Niedziela Wielkiego Postu

( Niedziela Palmowa 2019-04-0147)

  1. Rozpoczęliśmy celebrację Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy Parafian do uczestnictwa w liturgii Triduum Paschalnego – od Wielkiego Czwartku do Wigilii Paschalnej – które jest nieprzerwanym Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.

   Wielki Czwartek:

   Msza św. na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy Chrystusa z uczniami o godz. 18.00 w kościele parafialnym, a o godz. 17.00 w kościele filialnym w Dąbrówce.

   Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Modlitwa w ten wieczór niech będzie naszym czuwaniem przy Panu, który upomniał się o obecność swoich bliskich w tej trudnej Godzinie zmagania w Ogrodzie Zdrady i Pojmania: „Czyż nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną?”. Zachęcamy wiernych do modlitewnego czuwania.

   O godz. 21.00 wspólnie odśpiewamy Gorzkie Żale.

   Wielki Piątek:

   W ten dzień obowiązuje nas ścisły post – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i spożycie jednego posiłku do syta.

   O godz. 15.00 – zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

   Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w kościele parafialnym o godz. 18.00 (w kościele filialnym w Dąbrówce o godz. 16.00). O godz. 22.00 – nabożeństwo Gorzkich Żali i możliwość adoracji Pana Jezusa w Grobie – nieprzerwanie – do Uroczystości Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 21.00.

   Na ołtarzu Matki Bożej będzie do czwartku lista, aby wpisać swoje nazwisko czy grupę duszpasterską na dowolną godzinę adoracji – od wieczoru Wielkiego Piątku, poprzez noc, do późnego wieczoru w Wielką Sobotę, kiedy rozpoczniemy liturgię Zmartwychwstania Pańskiego.

   Dostrzegamy i cenimy pobożność i ducha ochoczego naszych Parafian, i wierzymy, że możemy w tych niezwykłych godzinach łaski ofiarować obecność Panu na adoracji. Zachęcamy do czuwania rodziny, grupy duszpasterskie, byśmy mogli w swoich wspólnotach wypełnić te chwile modlitwy.

   Wielka Sobota:

   Święcenie pokarmów na stół wielkanocny:

   Kościół parafialny: o godz. 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00.

   Kościół filialny w Dąbrówce: o godz. 12.00 i 15.00.

   Dzieci i młodzież przynoszą na ten obrzęd Skarbonki Wielkopostne Caritasu.

   Udorpie – o godz. 13.00.
   Grzmiąca – o godz. 14.00.

   Zachęcamy Parafian z Udorpia i Grzmiącej do uczestnictwa w obrzędzie poświęcenia pokarmów w kościele parafialnym lub filialnym, aby móc przez chwilę spotkać się z Chrystusem również na adoracji przy Grobie Pańskim.

   O godz. 21.00 rozpocznie się obchód Świąt Zmartwychwstania Pańskiego uroczystą Wigilią Paschalną w kościele parafialnym. Jest to najważniejsza liturgia Mszy świętej w całym roku kościelnym, stąd kierujemy serdeczne zaproszenie do Parafian i Gości, aby wziąć udział w tej wyjątkowej celebracji tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa. Prosimy zabrać ze sobą świece, które posłużą nam w pierwszej części liturgii, po poświęceniu paschału, i w trzeciej – gdy będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Liturgia eucharystyczna zakończy się procesją rezurekcyjną.

    

   • W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie w kościele parafialnym Mszy św. o godz. 6.30, dalszy porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W kościele filialnym w Dąbrówce – procesja rezurekcyjna i Msza św. rozpocznie się o godz. 8.00.

    

   • W Poniedziałek Wielkanocny – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

    

   • Dziękujemy za dzisiejszą kolektę inwestycyjną; do puszek po Mszy św. możemy złożyć swój dar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

    

   • Dzisiaj Młodzież z naszej parafii wraz z Ks. Markiem udaje się do Kościerzyny na diecezjalne obchody XXXIV Światowego Dnia Młodzieży.

    

   • Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

    

   • Fundacja „Sprawni Inaczej” zaprasza do Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Miłej 26 na kiermasz wielkanocny w niedzielę palmową od godz. 10.00 do godz. 15.00.

    

   • Fundacja DKMS, przy współudziale uczniów z LO, organizuje dzisiaj akcję „Zostań dawcą szpiku i uratuj komuś życie”. Osoby zainteresowane mogą podejść do organizatorów na rynku do godz. 14.30.

    

   • Spowiedź św. w tym tygodniu – 30 minut przed każdą Mszą św.

    

   • We wtorek o godz. 17.00 spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych przed świąteczną liturgią chrztu.

    

   W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności: + Janusz Kotewicz, + Jan Smolak,
   + Teresa Formela.

   Powierzajmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
21 Kwietnia 2019
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
św. Anzelma, biskupa i doktora
Kościoła
Imieniny obchodzą
Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion, Konrad, Konrada, Selma
Ogarnijmy modlitwą
Myśl dnia:
Bracia: Jeśliście razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi. Umarliście bowiem i wasze życie ukryte jest z Chrystusem w Bogu. Gdy się ukaże Chrystus, nasze życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale.
Kol 3,1-4

Do końca roku zostało 255 dni.

SŁOWO BOŻE

Warto zajrzeć ;)

Gościmy

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.
Powered by Joomla!®. Designed by: education Joomla 1.6 template  Valid XHTML and CSS.