Company Logo

Modlitwa

...

I Niedziela Wielkiego Postu

(I Niedziela Wielkiego Postu 2019-03-10)

Z głębokim smutkiem przekazujemy informację o śmierci naszego Księdza Seniora – Ks. kan. Jerzego Krygera, który od 2 i pół roku mieszkał w naszej parafii i posługiwał w kościele jako emeryt.

Dziękujemy Bogu za dar Jego życia, za Jego kapłaństwo, za piękne świadectwo wiary, gorliwości, oddania Chrystusowi i Kościołowi.

Otoczmy Zmarłego Kapłana serdeczną modlitwą, wdzięcznością za posługę duszpasterską wśród nas, za tak pełną oddania służbę – zwłaszcza w konfesjonale.

Ksiądz Kanonik Jerzy Kryger przeżył 78 lat, 53 lata w kapłaństwie. Wiele lat był proboszczem w parafii św. Bartłomieja w Rajkowach. Na czas emerytury wybrał Bytów i z wielką radością wspomagał kapłanów w pracy duszpasterskiej.

24 stycznia rano odprawił ostatnią Mszę św. w naszym kościele, po której znalazł się w szpitalu w Bytowie, a później został przetransportowany do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Jego stan chorobowy był bardzo poważny. Odszedł do wieczności w sobotę, 9 marca 2019 r.

Pogrzeb odbędzie się w piątek o godz. 11.00 w parafii św. Bartłomieja w Rajkowach / k. Pelplina. Organizujemy autokar na uroczystości pogrzebowe – zapisy u pani Barbary w zakrystii.

W Bytowie – Msza św. pożegnalna odbędzie się w naszym kościele w czwartek o godz. 16.30, z udziałem księży dekanatu. Zachęcamy Parafian także do uczestnictwa w Różańcu za Śp. Ks. Jerzego – od dzisiaj do środy o godz. 19.00.

  1. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  2. W piątki zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 16.30, dorosłych o godz. 18.00, po której będzie wieczorna Msza św., i młodzież o godz. 19.30.
  3. W tym tygodniu ma swoje spotkania młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania: we wtorek o godz. 18.30 – grupa ks. Adama, w środę o godz. 18.30 – grupa ks. Roberta, w czwartek o godz. 18.30 – grupa ks. Marka.
  4. W czwartek o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji powołań do kapłaństwa, zakonu i życia misyjnego. Mszy św. będzie przewodniczyć O. Pallotyn z WSD w Ołtarzewie. Po Mszy św. zapraszamy chętnych na spotkanie z Księdzem Misjonarzem w salce katechetycznej.
  5. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na WSD w Pelplinie. Druga niedziela Wielkiego Postu jest również niedzielą misyjną „Ad gentes” – po mszach św. będziemy zbierali do puszek ofiary na rzecz Polskich Misjonarzy.
  6. Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywali w tym roku w piątym tygodniu przygotowań do Wielkanocy od 7 do 10 kwietnia.
  7. Polecamy nowy numer Pielgrzyma – m.in. relacja ze święceń biskupich nowego biskupa pomocniczego.
  8. Zachęcamy do nabywania świec paschalnych i wielkanocnych, które rozprowadza nasz Parafialny Zespół Caritas. Można zabrać także skarbonki – które będą naszym darem jałmużny wielkopostnej.

  9. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: + Bożena Pluto-Prądzińska i Gerard Wyczk. Powierzajmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Aktualności


Dzisiaj jest: Poniedziałek
18 Marca 2019
św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i
doktora Kościoła
Imieniny obchodzą
Aleksander, Anzelm, Boguchwał, Cyryl,
Edward, Narcyz, Narcyza, Salwator
Ogarnijmy modlitwą
Myśl dnia:
Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie».
Łk 6, 36-38

Do końca roku zostało 289 dni.

SŁOWO BOŻE

Warto zajrzeć ;)

Gościmy

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.
Powered by Joomla!®. Designed by: education Joomla 1.6 template  Valid XHTML and CSS.