Company Logo

Modlitwa

IV Niedziela Wielkanocna

( IV Niedziela Wielkanocy 2019-05-12)

 1. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na inwestycje w naszej parafii.

 2. Zapraszamy jutro na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00. Prosimy zabrać ze sobą świece.

 3. Po różańcu wyjdziemy w procesji światła do pomnika św. Jana Pawła II i wrócimy do świątyni na Apel Jasnogórski. Jutrzejsze nabożeństwo będzie także wyrazem prośby o poszanowanie uczuć religijnych ludzi wierzących w naszym kraju. Ubolewamy, że wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej został w ostatnim czasie instrumentalnie wykorzystany. Jego interpretacja nabrała znaczenia politycznego, a przez to - ten wyjątkowy obraz naszego chrześcijańskiego dziedzictwa - przestaje być drogą do Boga, tylko staje się kolejną bronią w sporze światopoglądowym.

   

 4. Jutrzejsza Msza św. wieczorna będzie sprawowana o godz. 18.00, natomiast nabożeństwo majowe będzie w łączności z nabożeństwem fatimskim.

 5.  

 6. Za tydzień o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Komunii Świętej. Zapraszamy Dzieci, Rodziców i krewnych, katechetów i wychowawców do udziału w tej uroczystości.

 7.  

 8. 25 maja, o godz. 11.00, w Bazylice katedralnej w Pelplinie nasz parafianin diakon Robert Broca otrzyma święcenia kapłańskie. Zachęcamy Parafian do udziału w tym wydarzeniu. Zapisy na autokar w zakrystii bądź w biurze parafialnym.

 9.  

 10. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Rowerowej do 7 kościołów – w sobotę, 18 maja. Zapisać się można w zakrystii. We wtorek odbędzie się spotkanie organizacyjne w salce pod kościołem św. Filipa Neri, o godz. 19.00. Pielgrzymka dzieli się na kilka odcinków po 8-10 km, całość wyniesie ok. 46 km. Zaprasza Stowarzyszenie NAZARET i Księża Filipini.

 11.  

 12. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności: + Rudi Liedtke, + Stanisław Magiera, + Małgorzata Kowalska. Powierzmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Aktualności


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Maja 2019
Imieniny obchodzą
Budziwoj, Dezyderiusz, Dezydery, Emilia,
Iwona, Jan, Leontyna, Michał, Symeon
Ogarnijmy modlitwą
Myśl dnia:
Gdy odprawiali publiczne nabożeństwo i pościli, rzekł Duch Święty: „Wyznaczcie mi już Barnabę i Szawła do dzieła, do którego ich powołałem”.
Dz 11, 2

Do końca roku zostało 223 dni.

SŁOWO BOŻE

Warto zajrzeć ;)

Gościmy

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.
Powered by Joomla!®. Designed by: education Joomla 1.6 template  Valid XHTML and CSS.