Company Logo

Modlitwa

...

XXVIII Niedziela Zwykła

( XVIII Niedziela Zwykła 2019-08-04)

 

  1. W Dniu dzisiejszym wspominamy w liturgii św. Jana Marię Vianneya, proboszcza z Ars. Prosimy o modlitwę – za jego wstawiennictwem – w intencji wszystkich kapłanów.

 

  1. Trwa pielgrzymka z Bytowa na Jasną Górę; dzisiaj Pielgrzymi wyruszyli z Torunia na kolejny etap wędrowania z Maryją. Wspieramy naszych Pątników – zwłaszcza na wspólnej modlitwie różańcowej i na śpiewie pielgrzymkowych pieśni.
    Zapraszamy Parafian na różaniec w intencji Pielgrzymów w środę o godz. 17.30 oraz w piątek o godz. 18.30.

 

  1. Organizujemy wyjazd do Częstochowy na przywitanie naszych Pielgrzymów. Wyjazd 12 sierpnia br. o godz. 22.00 z Pl. Wolności. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Zygmunt Radzikowski.

Powierzajmy Zmarłego Bożemu miłosierdziu.

Aktualności


Dzisiaj jest: Niedziela
25 Sierpnia 2019
XXI Niedziela zwykła
św. Ludwika, króla,
św. Józefa
Kalasantego, kapłana
Imieniny obchodzą
Gaudencjusz, Gaudenty, Grzegorz, Ludwik,
Luiza, Michał, Sieciesław
Ogarnijmy modlitwą
Myśl dnia:
Tak nauczając, szedł przez miasta i wsie i odbywał swą podróż do Jerozolimy. Raz ktoś Go zapytał: «Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?» On rzekł do nich: «Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie będą mogli. Skoro Pan domu wstanie i drzwi zamknie, wówczas stojąc na dworze, zaczniecie kołatać do drzwi i wołać: "Panie, otwórz nam!"; lecz On wam odpowie: "Nie wiem, skąd jesteście". Wtedy zaczniecie mówić: "Przecież jadaliśmy i piliśmy z Tobą, i na ulicach naszych nauczałeś". Lecz On rzecze: "Powiadam wam, nie wiem, skąd jesteście. Odstąpcie ode Mnie wszyscy dopuszczający się niesprawiedliwości!" Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba, i wszystkich proroków w królestwie Bożym, a siebie samych precz wyrzuconych. Przyjdą ze wschodu i zachodu, z północy i południa i siądą za stołem w królestwie Bożym. Tak oto są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi».
Łk 13, 22-30

Do końca roku zostało 129 dni.

SŁOWO BOŻE

Warto zajrzeć ;)

Gościmy

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.
Powered by Joomla!®. Designed by: education Joomla 1.6 template  Valid XHTML and CSS.