Company Logo

Modlitwa

...

II Niedziela Adwentu

(II Niedziela Adwentu – 2017-12-10)

 

1. Trwa Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Wykorzystajmy wszystkie możliwości, by dobrze przeżyć ten czas.

Msze św. roratnie dla dorosłych i młodzieży będą w dni powszednie codziennie o 6.30, a dla dzieci dodatkowo w poniedziałki, środy i piątki o 16.30. Prosimy, aby dzieci przychodziły z lampionami, które są znakiem Pana Jezusa , a zarazem znakiem adwentowego oczekiwania i czuwania. Pod koniec Adwentu wszystkie lampiony będą brały udział w konkursie. Dzieci też po każdej Mszy św. otrzymają roratnie pamiątki uczestnictwa w roratach.

 

         2. Dziś o 15.00 zostanie odprawiona Msza św. jubileuszowa w 60. rocznicę święceń kapłańskich Księdza Ludomira. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z Księdzem Jubilatem.

 

         3. Dziś o 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za tych, którzy zginęli w katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem. Po Mszy św. będą modlitwy przy pomniku św. Jana Pawła II.

 

         4. W ciągu tygodnia będziemy obchodzić wspomnienia:

         - w środę 13 grudnia: św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

         - w czwartek 14 grudnia: św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 

         5. W czwartek, jak w każdy II czwartek miesiąca po Mszy św. o 8.30 rozpocznie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie adoracji o 18.00. Zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

 

6. W środę o 18.00 zostanie odprawiona Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, a w piątek o 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

7. W środę 13 grudnia, w kolejną rocznicę ogłoszenia stanu wojennego, będziemy się modlić za naszą Ojczyznę.

 

8. W środę też o 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za + ks. Edwarda Zielińskiego w 24. rocznicę jego śmierci.

 

9. Zapraszamy młodzież kl. III Gimnazjum w przyszłą niedzielę na Mszę św. o 13.00, po niej kolejna obowiązkowa katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

 

10. Również w przyszłą niedzielę o 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w rycie trydenckim.

 

         11. Przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze parafialnym będzie można zaopatrzyć się w opłatek na Wigilię. Opłatek jest poświęcony i jest on znakiem jedności wspólnoty parafialnej.

 

         12. Również przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom.

 

         13. W kościele została ustawiona „Choinka marzeń”. Zawieszone są na niej świąteczne marzenia dzieci. Jeżeli ktoś chciałby spełnić jakieś marzenie dziecka, może zabrać z choinki aniołka z kartką, na której marzenie jest zapisane, kupić prezent i dostarczyć do ks. Krzysztofa lub zostawić zakrystii czy biurze parafialnym z dołączoną kartką z choinki. Aniołki z kartkami będą dodawane przez kolejne dni Adwentu. Jeżeli ktoś chciałby zgłosić marzenie jakiegoś dziecka, to prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem. Prosimy nie wieszać kartek samodzielnie.

 

         14. Ruszamy także z akcją „Sweterek”. Zbieramy potrzebne rzeczy dla chorych, szczególnie w naszym bytowskim ZOL-u. Potrzebne są: koszulki, swetry, spodnie dresowe, skarpety, pościel, ręczniki, kubki, talerzyki, pieluchy. Wszystkie rzeczy można dostarczyć do świąt do ks. Krzysztofa.

 

15. W przedsionkach kościoła można nabyć kolejny numer naszego diecezjalnego dwutygodnika  „W Rodzinie”.

 

16. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary, które złożyliśmy podczas Mszy św. na opłacenie rat zaciągniętych na remont kościoła. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona rzecz Stolicy Apostolskiej, a zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

 

         17. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. śp. Gerarda Konkela, Renatę Literską i Heinza – Uve Büttnera. Wieczny odpoczynek…

Aktualności


Dzisiaj jest: Piątek
15 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja,
Żegota, Krystiana, Nina, Walerian,
Waleriana, Wolimir
Myśl dnia:
Dopóki zwycięstwo jednych w klęsce
drugich, dopóty żadna klęska nie jest
ostatnia.
św. Jan Paweł II

Do końca roku zostało 17 dni.

SŁOWO BOŻE

Warto zajrzeć ;)

Gościmy

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.
Powered by Joomla!®. Designed by: education Joomla 1.6 template  Valid XHTML and CSS.