Company Logo

Modlitwa

Niedziela Trójcy Świętej

( Niedziela Trójcy Świętej 2019-06-16)

  1. W tym tygodniu przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego – nie będzie jednak Mszy św. o godz. 11.00.
  2. O godz. 10.00, w kościele św. Filipa Neri, rozpocznie się uroczysta Eucharystia, po której wyruszy procesja ulicami naszego miasta. Wraz z Księdzem Dziekanem zapraszamy wszystkich mieszkańców naszych parafii do uczestnictwa w tym wyjątkowym pochodzie modlitwy, kiedy wyznajemy wiarę w rzeczywistą obecność Chrystusa pod postacią eucharystycznego Chleba i manifestujemy jedność w świecie, który coraz mocniej podważa autorytet wartości ewangelicznych.

    Prosimy wiernych o przygotowanie poszczególnych ołtarzy i zachęcamy do współtworzenia świątecznej procesji – zapraszamy grupy liturgiczne, grupy modlitewne oraz te osoby, które w minionych latach niosły feretrony. Dzieci, które chciałyby sypać kwiatki na procesji Bożego Ciała i w oktawie Święta, zapraszamy z opiekunami na spotkanie w poniedziałek o godz. 17.00.

  3. Za tydzień, w niedzielę 23 czerwca, będziemy obchodzić nasze patronalne Święto ku czci św. Jana Chrzciciela. Po Sumie odpustowej o godz. 13.00, którą odprawi sekretarz Księdza Biskupa Diecezjalnego, ks. Marcin Kunda, odbędzie się festyn parafialny. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich Parafian i Gości do wspólnego świętowania i dzielenia się braterską radością. Oprócz zabaw, śpiewu i różnych występów będzie także poczęstunek: i dobra kawa, i lemoniada, i słodkie kuchy i inne domowe przekąski. Zapraszamy serdecznie!
  4. Dziękujemy p. Stanisławowi Browarczykowi, który posługuje wśród nas jako nadzwyczajny szafarz komunii świętej, za zorganizowanie i przeprowadzenie renowacji krzyża misyjnego przy naszym kościele. Dziękujemy wykonawcom: p. Radosławowi Treder, p. Leszkowi Miszczyszyn, p. Józefowi Lademan, a także pozostałym szafarzom komunii św. – p. Januszowi Mortas i p. Józefowi Kleba – za finansowy dar na dzieło odnowienia. Bóg zapłać.
  5. Równie gorące podziękowania kierujemy w stronę p. Stanisława Stefańskiego z Udorpia za naprawę zamków w drzwiach kościoła oraz w furtkach i bramach znajdujących się w ogrodzeniu świątyni.

    Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim darczyńcom, za regularną troskę w czasie kolekt inwestycyjnych, a także za każdą indywidualnie złożoną cegiełkę na cele parafii. Bóg zapłać.

  6. W minionym tygodniu odeszła z naszej parafii do wieczności: + Urszula Prądzyńska. Powierzmy Zmarłą Bożemu Miłosierdziu.

 

 

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
19 Czerwca 2019
św. Romualda, opata
Imieniny obchodzą
Borzysław, Gerwazy, Julianna, Odo,
Protazy, Sylweriusz
Ogarnijmy modlitwą
w Dniu Urodzin ks. Biskupa Seniora
Piotra Krupy
Myśl dnia:
Kościół rośnie, napełniony pociechą Ducha Świętego, który jest jego duszą. On sprawia, że wierni prawdziwie rozumieją naukę i tajemnicę Chrystusa. Jak w początkach Kościoła, tak i dzisiaj On działa w każdym głosicielu Ewangelii, jeśli tylko poddaje się Jego kierownictwu. On podsuwa mu słowa, jakie tylko On jeden może poddać, usposabia serca słuchaczy, aby otwarli się na przyjęcie Ewangelii i na głoszone Królestwo.
Paweł VI

Do końca roku zostało 196 dni.

SŁOWO BOŻE

Warto zajrzeć ;)

Gościmy

Odwiedza nas 164 gości oraz 0 użytkowników.
Powered by Joomla!®. Designed by: education Joomla 1.6 template  Valid XHTML and CSS.