Company Logo

Modlitwa

Materiały

Materiały do modlitwy

Nasza modlitwa ukształtowana jest w oparciu o metodę Żywego Różańca i w pełni akceptuje nauczanie Kościoła Katolickiego, zwłaszcza zawarte w Liście Apostolskim św. Jana Pawła II Rosarium Virginis Mariae (O Różańcu Dziewicy Maryi). Zatem modlimy się właśnie tak jak to jest przyjęte w tradycji Różańca:

  • Każdy rodzic, który przystępuje do Różańca Rodziców deklaruje iż będzie codziennie odmawiać jedną dziesiątkę różańca rozważając przepisaną jej na dany miesiąc tajemnicę.
  • Do kolejnej tajemnicy przechodzi pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego zgodnie z porządkiem tajemnic w różańcu.
  • Osoba odmawiająca pierwszą tajemnicę radosną modli się również modlitwami wstępnymi różańca czyli Wierzę w Boga …, Ojcze nasz …, 3x Zdrowaś Maryjo … i Chwała Ojcu … .

Rozpoczęcie modlitwy - Akt Zawierzenia

Modlitwę w Różańcu Rodziców rozpoczyna Akt Zawierzenia. Akt Zawierzenia ponawiany jest każdego roku w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia w łączności z wszystkimi rodzicami zaangażowanymi w tym ruchu modlitwy.

Rozważania

Zamieszczono komplet rozważań do poszczególnych tajemnic ukierunkowanych na modlitwę rodziców. Nie są one obowiązkowe, a służą jako materiał pomocniczy i tak je należy traktować. Każdy z rodziców może prowadzić rozważania według sobie dostępnych materiałów pomocniczych lub po prostu samodzielnie.

Zachęcamy aby korzystać z zestawu rozważań. Po przejściu wszystkich rozważań z Zestawu I można znaleźć inne rozważania jakie będą nam odpowiadać lub nauczyć się samodzielnego prowadzenia rozważań nad daną tajemnicą. To w zasadzie jest naszym celem, aby modlitwa w Różańcu Rodziców rozwijała naszą osobista modlitwę. Zachęcamy aby na samym początku miesiąca w kilku pierwszych dniach odczytać stosowny do danej tajemnicy urywek z Pisma Świętego, i na bazie tego urywka po prostu podjąć rozważanie spraw swoich dzieci, rodziny i swego rodzicielstwa. Później przez cały miesiąc będziemy mieli w ten sposób daną scenę z Ewangelii i to pomoże nam w modlitwie.

Modlitwa jest pełna kiedy oprócz samego procesu modlitwy kończy się odniesieniem do konkretnej sytuacji życiowej i konkretnym postanowieniem do działania ku dobru naszych dzieci i naszych rodzin. Nawet wówczas kiedy jest to trudne i wymagające od nas samych, a w zasadzie właśnie wówczas.

Formacja stała

Uczestniczący w Różańcu Rodziców mają również zadanie dbać o swoją osobistą formację i rozwój duchowy. Zachęcamy do uczestniczenia w rekolekcjach formacyjnych pomagających rozwiązywać różnego rodzaju problemy życia osobistego i rodzinnego. Szczególnie zapraszamy do rekolekcji Spotkania Małżeńskie i do innych temu podobnych. Zachęcamy też do udziału we wspólnotach formacyjnych różnego rodzaju obecnych w Kościele Katolickim.

Inna zalecana droga formacji stałej to korzystanie z miesięcznika Różaniec wydawanego przez SS. Loretanki, będącego oficjalnym pismem formacyjnym Żywego Różańca oraz inne pisma formacyjne (rekomendacje znajdują się na naszej stronie). Uczestnicy Różańca Rodziców powinni również aktywnie korzystać z form i propozycji formacyjnych dostarczanych przez parafię w której się znajdują. 

ze strony:Por. www.rozaniecrodzicow.pl

Aktualności


Dzisiaj jest: Piątek
24 Maja 2019
NMP Wspomożycielki Wiernych
Imieniny obchodzą
Cieszysława, Estera, Jan, Joanna,
Maria, Mokij, Wincenty, Zuzanna, Zula
Ogarnijmy modlitwą
Myśl dnia:
W Duchu, który w sakramencie małżeństwa utrwala i uświęca związek małżonków, znajduje moc i oparcie misja rodziców, powołanych, aby czynić z rodziny pierwszą i podstawową rzeczywistość Kościoła.
Św. Jan Paweł II

Do końca roku zostało 222 dni.Powered by Joomla!®. Designed by: education Joomla 1.6 template  Valid XHTML and CSS.